Що робити у випадку насильства, яке відбувається тут і зараз

 

Якщо домашнє насильство вже траплялося з вами раніше, то варто розуміти, що це явище циклічне і може повторитися знов.

Аби бути готовою до цього, зберіть завчасно найнеобхідніші речі та документи, продумайте план втечі з дому, повідомте про нього осіб, яким довіряєте, і заздалегідь домовтеся з ними про можливість прихистити вас.
Далі покрокова інструкція, що робити у випадку насильства, яке відбувається тут і зараз 👇:
1️⃣Знайдіть безпечне приміщення і намагайтеся сховатися там.
2️⃣За найліпшої можливості, користуючись планом втечі, покиньте будинок.
3️⃣Викличте поліцію за номером 102.
4️⃣Якщо такі є, зробіть фото/відеофіксацію синців та/чи інших травм.
5️⃣Подбайте про те, аби кривдник не дізнався про ваше місцезнаходження (не повідомляйте про нього людей, яким не довіряєте, відключіть геолокацію на ґаджетах).
6️⃣Після прибуття працівники поліції повинні скласти протокол про адміністративне правопорушення за статтею «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування» (ст. 173-2 КУпАП).
‼️Зверніть увагу: якщо ваша дитина стала свідком домашнього насильства, вона автоматично вважається постраждалою від нього. Тому вимагайте працівників поліції зафіксувати цей факт.
7️⃣У разі існування загрози вашому життю чи здоров’ю ви можете вимагати застосування термінового заборонного припису стосовно кривдника. Він виноситься строком до 10 діб і передбачає:
▪️зобов’язання залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи;
▪️заборону на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи;
▪️заборону в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.
8️⃣Якщо до вас було застосовано фізичне або сексуальне насильство, обов’язково зверніться до лікарні (в екстреному випадку викличте швидку за номером 103) для документування факту насильства і фіксування ступеню важкості ушкоджень.
Обов’язково звертайтеся за консультацією на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації:
📲116 123
📞0 800 500 335

Популярні публікації